Startoljon a gazdaságosabb megoldások felé
  • Címlap
  • ECONOMSOL rendszer
  • Válságkezelés
  • Cégértékelés
  • Cégérték növelés
  • Referenciák
  • Kapcsolat
  • Érdekességek
Kapcsolat
info@economsol.hu
Aktualitások
  • Rendezvényeink
  • Jelenleg érvényes akciónk
  • A következő lépés felénk...
VIP ügyfeleknek
  • Cégerőmű
Franchise
  • Franchise üzleti terv

Amikor a vezető saját magát ellenőrizteti...

Mindig van valami fontosabb dolog ami miatt elmarad, de még ha neki is állunk, akkor is hajlamosak vagyunk a kedvenc gyakorlatainkat végezni, és a kellemetlen, de hasznos feladatokat "elsumákolni".

Nos ugyanez jellemző a legtöbb cégvezetőre is. Mert nincs senki, aki számonkérje az elmulasztott tennivalókat.

Ez az egyik legfontosabb szerepe a sportban az edzőnek!!! Következetesen megkövetelni a feladatok végrehajtását.

A sportoláskor az edző, a cégvezetésben az Economsol kínál megoldást.

Térítésmentes konzultáció: Ezt a címet a spamrobotok ellen védjük. Engedélyezze a Javascript használatát, hogy megtekinthesse.

Mindjárt egy egyszerű példával kezdeném a probléma feltárását.

Én, aki ezeket a sorokat írom, az Economsol Kft vezetője vagyok. Alapvető dolog, hogy nálunk is legyen egy működő, kontrolling rendszer. Igen ám, de ki csinálja meg? Magától értetődő volt, hogy ki más csinálhatná, mint én magam, hiszen ezzel két legyet ütök egy csapásra, hiszen el is készül a jelentés, és mindjárt meg is tudom az eredményt.

Jelentem totális csőd volt az eredmény. Mégpedig azért, mert senki nem volt aki számonkérje rajtam a jelentés elkészítését..... el is úszott szépen, és a hatalmas csúszások miatt igazi értéke el is veszett.

Ma már egyik munkatársam végzi ezt a tevékenységet sokkal nagyobb sikerrel, és HATÁRIDŐRE.

Tapasztalataink szerint bizony szinte minden vezető ugyanabban a cipőben jár mint én.

A meghatározott feladatokat nagyon nehéz úgy következetesen végrehajtani, ha nincs mögöttünk egy "hajcsár" aki megköveteli a kellemetlen tennivalók megtételét is.

A külsős kontroller feladata annyiban könnyebb egy főállású alkalmazottnál, hogy a vezetővel egyenrangú partnerként ülnek egymással szemben.

Ezáltal a jelentés alapján meghatározott feladatokat a kontroller rögzíti, majd a következő találkozó alkalmával azok végrehajtását ellenőrzi, illetve folyamatosan figyelemmel kíséri a megvalósulásukat. A tapasztalatok azt mutatják, hogy a cégvezetők először ugyan idegenkednek a számonkéréstől, de pár hónap után már igénylik is, mert ezáltal könnyebbé válik az életük.

Egyszerűen azért, mert megszűnik az a nyomasztó érzés, hogy "ez is elmaradt, ezt is meg kellene csinálni stb..."

Mint vezető hiszem, hogy ezen elgondolkodni, kis önkritikát gyakorolni mindenképpen megéri.

Én rájöttem, hogy ha hagyom, hogy noszogassanak, azzal könnyebbé teszem az életemet....

Térítésmentes konzultáció: Ezt a címet a spamrobotok ellen védjük. Engedélyezze a Javascript használatát, hogy megtekinthesse.  

< Előző   Következő >
 
Cégtörténet | Ügyfélpolitikánk | Adatvédelem | Rólunk írták
hit counter script

©Economsol Kft. 2009

googlePR.hu - ingyenes PageRank